Środa, 23. lipca 2014

Ostatnia aktualizacja12:04:10

Gorący temat
Ostrowiec Świętokrzyski Z miasta Kup mieszkanie na Osiedlu Tęczowytm

Kup mieszkanie na Osiedlu Tęczowytm

Email Drukuj

Osoby, które chciałyby kupić mieszkanie w powstających blokach na Osiedlu Tęczowym przy ul. Pogodnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, winny się spieszyć i jak najszybciej skontaktować OTBSem. W dwóch blokach, których budowa jest już bardzo zaawansowana, nie sprzedane są tylko trzy lokale – apartamenty. Po mieszkania w dwóch kolejnych, pod które wbita została symboliczna łopata, już ustawia się kolejka chętnych.

Deweloperskie przedsięwzięcia OTBS-u okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Najpierw z dużą dozą niedowierzania pojawiali się chętni po pierwsze mieszkania w dwóch blokach, powstałych w tym systemie przy ul. Sikorskiego. Kiedy budowlane przedsięwzięcie zbliżało się do finału, nie było już ani jednego wolnego lokalu do sprzedania. Teraz, kiedy OTBS rozpoczął inwestycję polegającą na wzniesieniu docelowo siedmiu bloków w systemie deweloperskim przy ul Pogodnej, kolejne mieszkania znajdują swych nabywców wręcz błyskawicznie.
-Dwa bloki tworzące Osiedle Tęczowe są zaawansowane w budowie, a obecnie rozpoczynają się prace przy kolejnych dwóch -przyznaje Bohdan Biegański, prezes OTBS. Co do kubatury mieszkań jeden z bloków będzie bliźniaczy z poprzednimi, zaś w drugim górę wezmą lokale dwupokojowe o różnym metrażu. Zmiana struktury mieszkań, to efekt obserwacji rynku. Na trzech kondygnacjach będą rozmieszczone po cztery mieszkania o pow. 42 -53,5 m kw. Ostatnia kondygnacja, jak dotychczas będzie zarezerwowana pod apartamenty.
W nowych dwóch blokach będą nieco wyższe ceny mieszkań. Wzrosną one o 2,5 proc., co jest spowodowane wyższym VATem oraz wzrostem cen materiałów budowlanych i usług.
-Liczyliśmy, że drugi etap, który uruchamiamy, wystartuje w połowie roku, tak że mamy pewne wyprzedzenie. Podobnie zapewne będzie z ostatnią częścią zadania, które obejmie ostatnie trzy bloki. Chcielibyśmy, aby całe Osiedle Tęczowe było zrealizowane na przełomie 2012/2013 - przyznaje prezes OTBS, Bohdan Biegański.
Zdaniem wiceprezydenta Jarosława Górczyńskiego,  to właśnie gwarancja Gminy Ostrowiec, przy realizacji inwestycji, sprawiła, że deweloperskie przedsięwzięcia OTBS odnoszą sukces.
Pełna informacja dotycząca Osiedla Tęczowego, m.in. plan zagospodarowania, struktura mieszkań, cennik, itp., znajdują się pod adresem: http://www.arl.ostrowiec.pl/bip/otbs/